Diksiyon , Etkili Konuşma ve Beden Dili Eğitimi | En İyi Akademi

Diksiyon , Etkili Konuşma ve Beden Dili Eğitimi

Diksiyon; konuşulan dilin kurallarına tam olarak uygun konuşmanın yanı sıra, o dilin genel bilgilerine hakim olarak etkili iletişim kurabilmektedir. Güzel konuşma sanatı da diyebileceğimiz diksiyon, özellikle bazı meslek grupları için büyük önem taşımaktadır. Sadece kelimeleri bilmek ve doğru yerde konuşmak değil doğru vurgu ile kullanmak önemlidir. Cümle içinde inişler çıkışlar ile cümlenin akıcılığını arttırmak ve karşı tarafı etkilemek ve kendini dinlettirmek oldukça önemlidir. İşte tüm bunları karşılamak için Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitimi gerek özel hayatımızda gerekse profesyonel iş hayatında başarılı olmak adına herkesin alması gereken çok kıymetli bir eğitimdir. Çünkü toplumumuzda güzel ve vurgulu konuşan , Türkçeye son derece hakim, doğru vurgulama ve tonlamalarla iletişim kuran insanlara her zaman hayran olunmuştur. Diksiyon ve etkili konuşma bir bakıma insanları etkileme sanatıdır. Diksiyon ve etkili konuşma kadar önemli olan bir diğer husus ise Beden Dilidir. Beden dili ;vücudun duruşundan, mimiklerinden ya da göz hareketlerinden oluşan ve tüm bu oluşumları zihinsel ve fiziksel faaliyetlerle destekleyen bir iletişim şeklidir. Sözel olmayan bu iletişim şekli, aslında kişinin kendisini ifade ederken büründüğü karakteristik özelliği de olabilir. İletişim sırasında sadece sözlerimiz ile değil vücut dilimiz ile de konuşuyoruz bir anlamda. Vücut dilini etkili bir şekilde kullanan insanlar aynı zamanda iletişim becerileri bakımından da yetenekli olurlar ve genelde kendilerini daha rahat ifade edebilen insanlardır. Beden dili, etkili konuşma ve diksiyon hayatta başarıyı yakalayabilmemiz  için harika bir kombinasyondur.

Eğitimin Amacı;

Katılıcılara etkili ve güzel konuşmanın püf noktalarını , diksiyon eğitimini ve önemini , beden dili kullanımını ve tüm bunları bir arada kullanabilmeyi öğretmek hedeflenmektedir. Tüm bunlar her başarılı insanın sahip olması gereken kişisel gelişim eğitimleridir. Hem günlük hayatta hem de profesyonel hayatta insanlarla doğru bir şekilde iletişime geçebilmek , insanları dinleyerek anlayabilmek ve problem çözebilmek çok önemlidir.

Eğitimin İçeriği ve Süreci ; 

 • Konuşma Sanatı (Diksiyon),
 • Konuşma Organları ve Nefes ,
 • Ton, Durak , Ulama, Vurgu,
 • Seslendirme Alıştırmaları ,
 • Beden Dili, Jestler, Mimikler, Dış Görünüş,
 • Topluluk Karşısında Konuşma ve Hitabet Eğitimi ,
 • Konuşma Bozuklukları,
 • Konuşma Türleri ,
 • Türkçenin Doğru Kullanımı ve Kurallar,
 • Yanlış Okunan Kelimeler ,
 • Dil, Diksiyon ve Üslup ,
 • Ses Olayı ,
 • Solunum Alıştırmalı,
 • Güzel Konuşmaya Yardımcı Tanımlar ,
 • Kelime Hazinesi Genişliğinin Önemi ,
 • Kelime ve Söz Noktaları ,
 • Konuşurken Yapılan Hatalar ,
 • Anlatım Bozuklukları ,
 • Alıştırma ve Pratikler

Eğitim 2 ay uzaktan eğitim ile tamamlayacağınız bir eğitimdir. 4K çevrimdışı ders videoları ve eğitim dokümanları üzerinden eğitimi interaktif olarak tamamlayabilirsiniz. Eğitim içeriklerine ömür boyu erişim söz konusudur. Eğitim sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olan katılımcılar E-devlette sorgulanabilen üniversite onaylı ve uluslararası akredite ICC-WORLD onaylı Diksiyon , Etkili Konuşma ve Beden Dili Eğitimi sertifikalarını almaya hak kazanacaktır.

Siz de insanları etkileme sanatını öğrenmek , işinizde ve özel yaşamınızda başarıyı yakalamak , kendinizi geliştirmek istiyorsanız hemen En İyi Akademi’nin Etkili İletişim , Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi’ne kolayca başlayın!

 HEMEN BAŞVUR 

Varsa Mesajınız

Konuşma Sanatı (Diksiyon)

Konuşma Organları ve Nefes

Ton

Durak

Ulama

Vurgu

  Seslendirme Alıştırmaları

  Beden Dili

Jestler

Mimikler

Dış Görünüş

Topluluk Karşısında Konuşma ve Hitabet Eğitimi

  Konuşma Bozuklukları

  Konuşma Türleri

  Türkçenin Doğru Kullanımı ve Kurallar

  Yanlış Okunan Kelimeler

  Dil

Diksiyon ve Üslup

  Ses Olayı

  Solunum Alıştırmalı

  Güzel Konuşmaya Yardımcı Tanımlar

Kelime Hazinesi Genişliğinin Önemi

Kelime ve Söz Noktaları

 

Konuşurken Yapılan Hatalar

Anlatım Bozuklukları

  Alıştırma ve Pratikler 

Güzel ve etkili konuşmak, hitabetini güçlendirmek, kariyer hedefini yönlendirmek, etkili iletişim kurarak portföyünü genişletmek isteyenler; yönetim kadrolarında, müşteri ilişkilerinde, insan kaynakları birimlerinde çalışan herkes içindir.
Eğitim sonunda iICCW onaylı uluslararası geçerli veya E-devlet kayıtlı Üniversite onaylı sertifika seçenekleri mevcuttur. Sertifikalar ömür boyu geçerlidir.
Aldığınız sertifikaları ICCW resmi web sitesinden TC kimlik numaranız ile veya kimlik kartı barkodunuzu veya sertifika üzerindeki QR kodunu ICCW sertifika sorgulama sistemine okutarak sertifikalarınızın geçerliliğini doğrulayabilirsiniz. Üniversite onaylı aldığınız sertifikaları E-devlet siteminden sertifikalar kısmından sorgulayabilir veya E-devlet barkodlu belge doğrulama uygulamasından taratarak sorgulayabilirsiniz .
Sertifikalarınızın üzerinde Sınav notu veya eğitimin online olduğu ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmayacaktır.

En İyi Akademi'den alacağınız eğitimler sonucunda verilecek olan sertifikalar , sınav sonucunda verilmektedir. Sınavlarımız online ve test formatında yapılmaktadır. 5 Kez sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. Başarı puanı 100 Üzerinden 50 puandır. Sertifikalar tüm dünyada geçerlidir. Sertifikalarınızı isteğe bağlı olarak üniversite onaylı E-devlette kayıtlı olarak veya ICCW onaylı uluslararası geçerli olarak alabilirsiniz. Kamuda , özel sektörde ve yurt dışında kullanabileceğiniz sertifikalar kariyerinizde yükselmenize ve iş bulma sürecinizi hızlandırmanıza katkıda bulunacaktır.


İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin