İşaret Dili Eğitimi | En İyi Akademi

İşaret Dili Eğitimi

İşaret dili; geçmişten günümüze varlığını sürdüren, işitme ve konuşma engelli kişiler tarafından kullanılan bir iletişim aracıdır. Bu iletişim aracı zamanla sadece engelli kişiler arasında değil onlarla iletişim kurmak isteyen yakın çevresi tarafından da öğrenilmeye başlanmıştır. Tarihsel gelişimi eskilere dayanan bu dil, günümüzde tüm alana yayılarak zorunlu hale gelmiştir. Engelsiz dünya olarak yola çıkılan ve her geçen gün daha fazla bilinçlenen toplumlar tarafından iletişim teknikleri daha fazla gelişme göstermiştir. İş hayatında, günlük yaşamda ve ailenizde karşılaştığınız bu durum için daha bilinçli bir yol izleyerek eğitim haline dönüştürülmüştür. Bugün birçok okul, sektör, kurum ve kuruluş engelli çalışan ve öğrenciler ile birlikte toplum bilincini oluşturmuştur. Bu konuda eğitim alanının desteği ile birçok üniversitede işaret dili ders olarak verilmektedir. Günlük yaşamda; spor, dernek, hastane, tapu, vergi dairesi, kamu çalışma alanları, Emniyet, Adliye gibi birçok özel, kamu kurum ve kuruluşlarında ihtiyaç duyulan bir dil olmuştur.

Eğitimin Amacı ;

İşitme ve konuşma engelli kişilerle iletişim kurma yetilerini geliştirme , mesleki yeterlikleri almalarını sağlamak için hazırlanan bir eğitim programıdır. Yeni hazırlanan mevzuata göre tüm kurum ve kuruluşlarda işaret dili bilen personel bulundurmak ve çalıştırma zorunluluğunun getirilmektedir. İşitme engelli insanların da toplumuzda engelsiz bir hayat sürdürülmesine bir birey olarak katkı sağlamak için işaret dili kursları düzenlenmektedir. Son dönemde ülkemizde de engelli insanlar için benzer uygulamalar başlamıştır. . Bu amaçla kurumlarda çalışan belli sayıdaki personelin işitme engeli kişilerle iletişim kurabilmesi ve bu kişilere hizmet sunabilmesi için işaret dilini bilmesi istenmektedir. Dolayısıyla profesyonel iş hayatında bulunan ya da bu alanda kariyer yapmak isteyen bireyler için kapsamlı bir eğitimi sizlerle buluşturduk.

Eğitim İçeriği ve Süreci;

Türk İşaret Dili Alfabesi
İşaret Dili ve Çevre
Okul ve Eğitim İşaretleri
Gıda ve Giyim İşaretleri
TİD Dilbilgisi Kavramları
Duygular ve Eşyalar
Zaman ve Zaman Dilimleri
Trafik ve Canlılar
Meslekler
Spor ve Coğrafi Terimler
Karşılıklı Konuşma
Sıfatlar ve Sayılar
Zıt Anlamlar , Eş Anlamlar
Elektronik Araçlar , Yiyecekler , Yapı Malzemeleri Anlamları
Vücut Terimleri , Spor Terimleri ve Diğer Günlük Terimler
Renkler , Ölçüler , Matematik Terimleri, Okullar ve Dersler
Meslekler , Zamirler , Kurumlar ve Mekan ve Yer Bilgisi
İller ve Dini Bilgiler
Takılar ve Sağlık Terimleri
Ekonomi Terimleri, Politik Terimler
Trafik Terimleri
Pratikler ve Uygulamalar

Eğitim 2 ay uzaktan eğitim ile tamamlayacağınız bir eğitimdir. 4K çevrimdışı ders videoları ve eğitim dokümanları üzerinden eğitimi interaktif olarak tamamlayabilirsiniz. Eğitim içeriklerine ömür boyu erişim söz konusudur. Eğitim sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olan katılımcılar E-devlette sorgulanabilen  üniversite onaylı ve uluslararası akredite ICC-WORLD onaylı İşaret Dili Eğitimi  sertifikalarını almaya hak kazanacaktır.

İşaret Dili Eğitimine ;

İşitme Engelliler İle İletişim Kurmak İsteyenler
Memur Olmak İsteyenler ya da Memurlar
Adliyelerde Bilirkişi Olarak Çalışmak İsteyenler
İşaret Dili Tercümanı Olmak İsteyenler
Tv, Konferans Ve Toplantılarda Tercümanlık Yapmak İsteyenler
Öğretmenler ve Öğretmen Adayları
İşitme Engeli Bulunan Çocukları , akrabaları ya da tanıdıkları olan  bireyler bu eğitime katılabilir.

Türkiye’ de 3.5 Milyon işitme engelli vatandaşımız yaşamaktadır.  Bu dili öğrenerek onların hayatına dokunmak istemez misiniz?

       HEMEM BAŞVUR 

Varsa Mesajınız

Türk İşaret Dili Alfabesi  İşaret Dili ve Çevre Okul ve Eğitim İşaretleri Gıda ve Giyim İşaretleri TİD Dilbilgisi Kavramları

Duygular ve Eşyalar Zaman ve Zaman Dilimleri Trafik ve Canlılar Meslekler Spor ve Coğrafi Terimler

Karşılıklı Konuşma Sıfatlar ve Sayılar  Zıt Anlamlar

Eş Anlamlar  Elektronik Araçlar

Yiyecekler

Yapı Malzemeleri Anlamları  Vücut Terimleri

Spor Terimleri ve Diğer Günlük Terimler 

Renkler

Ölçüler

Matematik Terimleri

Okullar ve Dersler  Meslekler

Zamirler

Kurumlar ve Mekan ve Yer Bilgisi  İller ve Dini Bilgiler  Takılar ve Sağlık Terimleri 

Ekonomi Terimleri

Politik Terimler  Trafik Terimleri  Pratikler ve Uygulamalar

En İyi Akademi'den alacağınız eğitimler sonucunda verilecek olan sertifikalar , sınav sonucunda verilmektedir. Sınavlarımız online ve test formatında yapılmaktadır. 5 Kez sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. Başarı puanı 100 Üzerinden 50 puandır. Sertifikalar tüm dünyada geçerlidir. Sertifikalarınızı isteğe bağlı olarak üniversite onaylı E-devlette kayıtlı olarak veya ICCW onaylı uluslararası geçerli olarak alabilirsiniz. Kamuda , özel sektörde ve yurt dışında kullanabileceğiniz sertifikalar kariyerinizde yükselmenize ve iş bulma sürecinizi hızlandırmanıza katkıda bulunacaktır.


İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin