Karikatür Eğitici Eğitimi

 

Çizgi filmlerinizi hayata geçirin! İster eğlenmek için karikatürcü olun, ister yeni bir kariyere başlayın, karikatür eğitici eğitimi, karikatür dünyanızı hayata geçirmenin ilk adımıdır. Eğer karikatür tutkunuz varsa, En İyi size başarılı olmanız için gereken becerileri öğretecektir.

Farklı karikatür tekniklerinde size yol gösterirken çalışmalarınızın geliştiğini görün. Yüzlerce diğer öğrenciden uzman eğitimi ve güler yüzlü destek ile kendi tarzınızı öğrenin ve geliştirin. Oluştururken, paylaşırken, tartışırken ve öğrenirken işinizin tadını çıkarın.

Renk ve perspektiften özellikler ve ifadelere kadar her şeyi kapsayan karikatür eğitici eğitimi, çalışmanızı önemli ölçüde geliştirebilecek bir dizi beceri öğrenmenizi sağlayacaktır.

Karikatür eğitici eğitimi şunları içerir:

 • Temel teknikler,
 • Renk ve perspektif,
 • Mizah sanatı,
 • Çizgi film düzenleri,
 • Çizgi filmlerde hayvanlar ve kuşlar,
 • Şekil çizimi,
 • Kafalar ve gözler,
 • Özellikler ve ifadeler,
 • Karakter tanımlama,
 • Şerit karikatürler,
 • Karikatürler.

Eğitim ayrıca çalışmanızı tanıtmak, temaslar ve fırsatlar geliştirmek üzerine de tavsiyeler içerir.

Karikatür eğitici eğitimi kendi içinde tamamlanmak üzere oluşturulmuştur. Bununla birlikte, öğrencilerin, programları boyunca çalışırken çeşitli şeyler hakkında netlik kazanabildiklerini ve teknikleri etkili bir şekilde uygulamaya koyduklarına dair güvence istediklerini anlayabiliriz. Eğitmenler, ilgili sorguları ele almak için teknik destek sağlar.

Çoğu kursun kendi özel Eğitmeni vardır. Öğretmen dersi güncel tutar ve bugünün öğrencileri ile ilgilidir. Bireysel öğrencilere tavsiye ve teşvik için hazırdırlar. Her ders, öğrenciye derste öğrenilen teknikleri uygulama ve ilerledikçe kendilerini test etme fırsatı verecek şekilde yapılandırılmış düzenli alıştırmalara ve ödevlere sahiptir. Öğrenci, öğretmenin eleştirmesi için ödev çalışmasını üniversiteye sunmaya teşvik edilir. Öğrencinin çalışması, öğretmenin kişisel eleştirisi ile birlikte iade edilecektir. Birçok derste ödev çalışması, daha sonra çok yararlı olabilecek bir öğrencinin çalışma portföyüne dahil edilmek için uygun olabilir. En İyi, verilen ödevleri sertifika veya diplomanın verilmesi için temel olarak kullanacaktır.

Karikatürist olarak kariyer için belirlenmiş bir eğitim koşulu yoktur. Karikatürcülerin sanatsal yeteneklere ve bir izleyicinin takdir edeceği çizimlerde fikirlerini etkili bir şekilde ifade edebilmesi gerekir. Ortaöğretim sonrası eğitim zorunlu olmak zorunda olmasa da, güzel sanatlarda bir derece beceri geliştirmeye yardımcı olabilir. Bir karikatürist düşünceleri ve fikirleri sanat ve çizimlerle ifade eder. Çalışmaları genellikle gazetelerde, dergilerde, web sitelerinde ve çizgi romanlarda bulunur. Karikatürcüler için resmi eğitim gerekliliği yoktur, ancak sanatla ilgili bir alanda bir lisans programı faydalı olabilir.

Bir Karikatür Sanatçısı Ne Yapar?

 

Bir karikatürist, çizimleri çizen kişidir. Bazen karikatüristler de resim yazıları, konuşma balonları ve düşünce balonları eklerler. Diğer zamanlarda, bu kelimeler ayrı yazarlar tarafından eklenir.

Birçok karikatürcünün hayata diğer insanlardan farklı bir bakış açısı vardır. Örneğin, mizahı günlük yaşamda veya daha ciddi durumlarda görebilirler. Herhangi bir karikatüristin sahip olması gereken en önemli özelliklerden biri iyi bir mizah anlayışıdır.

Bir karikatür çizerken, birçok karikatürist genellikle geleneksel bir kağıt ve kalem yöntemini kullanacaktır. Daha sonra, karikatürlerini bir bilgisayara tarayabilir, düzenleyebilir veya renk ve kelimeler gibi başka öğeler ekleyebilirler. Bazı karikatüristler ise bilgisayar yazılımını baştan sona kullanabilirler.

Film şeridi oluşturan karikatüristler genellikle animasyonlu bir hikayenin nasıl bir araya geleceğini gösterecektir. Tipik olarak, bir storyboard karikatüristi bir senaryoyu yorumlayacak ve farklı sahneleri temsil etmek için resimler çizecektir. Bu, aktörlerin veya animatörlerin yönetmenlerle birlikte bir hikayenin nasıl görünmesi ve ilerlemesi gerektiğini görmesine yardımcı olur.

Karikatür Eğitici Eğitimi İle Hangi Dereceler Kazanılır?

 

Karikatürist olmak için belirli bir derece gerekliliği olmadığından, birkaç farklı derece seçeneğini düşünebilirsiniz. Çizimdeki bir derece, çizim becerilerinizi geliştirmek ve size bilgisayar grafikleri hakkında bilgi vermek için gerekli eğitimi sağlayabilir. Bir illüstrasyon derecesi görüntülerin yaratılmasına odaklanacaktır, ancak bu genellikle bir karikatürist işinin sadece yarısıdır.

Bir karikatürist, resim oluşturmaya ek olarak, genellikle sınırlı bir yazma alanında bir hikaye anlatabilmelidir. Yazma veya gazetecilik derecesi, karikatürün bu yönleri konusunda sizi eğitmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca, kâr amacı gütmeyen okulların özellikle karikatürde derece sunabileceğini de bilmelisiniz. Bu dereceler çok spesifik olma eğilimindedir ve özellikle karikatürist olarak kariyere geçenler için uygundur.

Bir Derece Nasıl Yardımcı Olabilir?

Bir derece kazanmak size birkaç farklı şekilde yardımcı olabilir. Bir lisans programında çizim ve yazma becerilerinizi geliştireceksiniz. Ayrıca, karikatür gerektiren bir işte stajda pratik deneyim kazanabilirsiniz. Özellikle, bir gazetecilik programına kayıt yaptırırsanız, bir gazetede staj alabilirsiniz. Staj yapmak sadece pratik deneyim sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda gelecekte iş bulmanıza yardımcı olabilecek profesyonel temaslar kurmanıza da izin verecektir.

Nerede Çalışılır?

Karikatüristler çok çeşitli istihdam ortamlarında çalışırlar. İnsanların genellikle karikatüristlerin çalıştığını düşündüğü bir yer, çizgi roman oluşturdukları ve çizdikleri bir gazetedir. Ayrıca, yayınevleri için çalışan, çocuk kitapları, çizgi romanlar için görseller yaratan bir iş bulabilirsiniz. Karikatürist olarak alabileceğiniz diğer bazı işler, video oyunları ve filmler için karakter oluşturmayı ve tasarlamayı veya animasyonlu televizyon şovlarını göstermeyi içerir. Mevcut çok çeşitli işler nedeniyle, hikaye anlatımı, çizim ve dijital animasyon gibi alanlarda eğitim almak, iş bulma yeteneğinizi artıracaktır.

Sizde iyi birer Karikatürist ve Karikatür Eğitmeni olmak istiyorsanız HEMEN BAŞVURU yapıp , ilk adımı atın.

BAŞVURU

 

Varsa Mesajınız
1
Karikatür nedir? Çocuklar için karikatür?
2
Sayılarla Yüz Çizimi
3
Küçük Harflerle Yüz Çizimi
4
Büyük Harflerle Yüz Çizimi
5
Kafa Çizimleri
6
Ağız Burun ve Kulak Çizimleri
7
Karakter Çizimleri
8
Beden Çizimleri
9
Haraket Çizimleri
10
Hayvan Çizimleri
11
Hayvan Beden Çizimleri
12
Karikatürde Konu İşleme ve Kompozisyon
13
Karikatür Çizim Teknikleri ve Örnekleri
14
Karikatür Çizim Teknikleri ve Örnekleri-2
Karikatür tekniğini merak edenler, Karikatürist olmak isteyenler, Mizah dergilerinde görev almak isteyenler, Kişisel sergilerini açmak isteyenler, Kendini geliştirmek isteyenler, Hobi edinmek isteyenler , Çocuklarla karikatür çalışmak isteyenler , Karikatür atölyesi açmak isteyenler, Karikatür eğitimcisi olarak atölye ve kurumlarda ders vermek isteyenler İçinde mizah duygusu olan herkes bu eğitime katılabilir.

Başvuru için buraya tıklayınız.


İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin