Personal Trainer Eğitimi | En İyi Akademi

Personal Trainer Eğitimi

Personal Trainer ( Kişisel Antrenör) yeterli düzeyde teorik ve pratik egzersiz bilimleri bilgisine sahip, egzersiz katılımcısının mevcut durumunu (yaş, cinsiyet ,   kilo,boy, vücut kütle endeksi, fitness düzeyi vb.)  ve hedefleri doğrultusunda egzersiz programlayabilen ve egzersiz katılımcısına hedefine motive edebilen  egzersiz profesyonelidir. Personal Trainer, kişilerin spor hayatındaki rehberidir. Kişinin yaşam tarzı, sağlık durumu, yeme alışkanlıkları gibi durumları göz önüne alarak egzersiz programları düzenlerler. Her üyenin tüm test ve ölçümleri yapılır ve istenen hedefe ulaşabilmek için buna yönelik kişiye özgü programlar hazırlanır ve sistematik şekilde uygulanır. İyi bir kişisel antrenör olarak amaç kişinin  en üst düzeyde donanımı sağlayarak en iyi sonucu alabilmesidir. Kişisel bir eğitmen, müşterileri için birebir fitness programları hazırlar, hedeflerine ulaşmaları için onları motive eder ve doğru yönlendirir.

Eğitimin Amacı ;

Bireysel Antrenör (Personal Trainer) olarak çalışan ya da çalışacak olan katılımcıların kişisel ve mesleki bilgi ve becerilerinin artırılması amaçlanmaktadır. Son zamanlarda pandeminin de etkisi ile  grup halinde yapılan sporlara nazaran birebir yapılan sporlara yönelim arttı ve bu da kişisel antrenör ihtiyacını doğurdu. İyi bir Personal Trainer olabilmek için aynı zamanda bir takım oyuncusu olmalı, bilgili, donanımlı , tecrübeli  olmalı ve insanları yönlendiriyor olmaktan keyif almalısınız. Üyeler; farkındalığı yüksek, hızlı, dayanıklı, kuvvetli ve kişisel performansı yüksek, zinde antrenörleri tercih ederler. Bu eğitimle birlikte tüm kişisel ve mesleki bilgi , becerilerin sizlere aktarılması hedeflenmektedir.

Eğitim İçeriği ve Süreci :

 • Anatomi, fizyoloji
 • Antrenman Bilgisi
 • Aktif ısınma ve sıcak uygulamaları
 • Fitness ‘ a yönelik kuvvet antremanı
 • Kişiye uygun bilimsel antrenman oluşturma
 • Performans Arttırmaya Yönelik Uygulamalar
 • Performans ölçme ve değerlendirme
 • Ölçüm analiz metodları ve antrenman planlaması
 • Yükleme ve uyum, yükleme ilkeleri
 • Sürat antrenman teorisi ve uygulaması
 • Kuvvet antrenman teori ve uygulaması
 • Dayanıklılık antrenman teorisi ve uygulaması
 • Egzersiz planlanması
 • Beslenme Programının Oluşturulması
 • Kilo alma ve kilo verme yöntemleri
 • Örnek Uygulamalar
 • Ölçme ve Değerlendirme

 Eğitim 2 ay uzaktan eğitim ile tamamlayacağınız bir eğitimdir. 4K çevrimdışı ders videoları ve eğitim dokümanları üzerinden eğitimi interaktif olarak   tamamlayabilirsiniz. Eğitim içeriklerine ömür boyu erişim söz konusudur. Eğitim sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olan katılımcılar E-devlette   sorgulanabilen  üniversite onaylı ve uluslararası akredite ICC-WORLD onaylı Personal Trainer Eğitimi sertifikalarını almaya hak kazanacaktır.

Siz de çağın yeni trendi olan Personal Trainer alanında kariyer hedefliyorsanız hemen eğitime başlayın !

                                                                                                   HEMEN BAŞVUR 

 

Varsa Mesajınız

Anatomi ve Fizyoloji

Antrenman Bilgisi 

Aktif ısınma ve sıcak uygulamaları

Fitness \\\\\\\' a yönelik kuvvet antremanı

Kişiye uygun bilimsel antrenman oluşturma

Dayanıklılık antrenman teorisi ve uygulaması

Egzersiz planlanması

Beslenme Programının Oluşturulması 

Performans Arttırmaya Yönelik Uygulamalar 

Performans ölçme ve değerlendirme

Ölçüm analiz metodları ve antrenman planlaması

Yükleme ve uyum

yükleme ilkeleri

 Sürat antrenman teorisi ve uygulaması

Kuvvet antrenman teori ve uygulaması

Kilo alma ve kilo verme yöntemleri

Örnek Uygulamalar

  Ölçme ve Değerlendirme 

Spor sizin için bir yaşam tarzı ise, insanları doğru yönlendirmek sizi mutlu ediyorsa ve bunu bir meslek olarak yapmak istiyorsanız ilk adımı bu eğitimi tamamlayıp sertifika alarak atmanızı tavsiye ediyoruz. Spor Merkezlerinde, Fitness ve Welness Salonlarında, insanların sağlıklı bir yaşam için spor ve egzersiz yapabilmeleri amacıyla kurulmuş her türlü merkezin yanı sıra özel ve bireysel olarak çalışabileceksiniz.
Eğitime katılım için bir ön koşul bulunmamakla birlikte sporla ilgilenen ya da bu alana ilgi duyan herkes bu eğitimden faydalanabilmektedir.

En İyi Akademi'den alacağınız eğitimler sonucunda verilecek olan sertifikalar , sınav sonucunda verilmektedir. Sınavlarımız online ve test formatında yapılmaktadır. 5 Kez sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. Başarı puanı 100 Üzerinden 50 puandır. Sertifikalar tüm dünyada geçerlidir. Sertifikalarınızı isteğe bağlı olarak üniversite onaylı E-devlette kayıtlı olarak veya ICCW onaylı uluslararası geçerli olarak alabilirsiniz. Kamuda , özel sektörde ve yurt dışında kullanabileceğiniz sertifikalar kariyerinizde yükselmenize ve iş bulma sürecinizi hızlandırmanıza katkıda bulunacaktır.


İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin