En İyi Akademi Robotik Kodlama Eğitimi

 

Kodlama ve programlama, bilgisayarlarla nasıl etkileşim kurduğumuz ve web siteleri, video oyunları, uygulamalar vb. oluşturmak ve çalıştırmak için kullandığımız şeydir. Kod yazmayı öğrenmek, bilgisayarın dilinde konuşmayı ve yazmayı öğrenmek anlamına gelir. Bu zor gibi görünse de, teknoloji bugün çocuk yaşamının büyük bir parçasıdır ve genç öğrencilerin dijital teknolojiyi nasıl tasarlayacaklarını, geliştireceklerini ve iletişim kuracaklarını öğrenmeleri çok önemlidir. Hatta bazıları kodlamanın yeni okuryazarlık olduğunu söyler.

 

Robotik Kodlama Eğitimi Hangi Becerileri Öğretir?

 

Kod yazarken, öğrenciler bir robota hangi hareketleri yerine getirmeleri gerektiğini söylemek için hem eleştirel hem de yaratıcı düşünmelidirler ve ayrıca kodun doğru olduğundan emin olmak zorundadırlar. Bir kod parçasının düzgün ve daha sık çalışmaması için kesin ve spesifik olması gerekir, ilk kez mükemmel değildir. Bir kod hatasız değilse, robot hareket etmeyecektir.

Mücadele, problem çözme, topluluk duygusu ve (çiftler halinde çalışırken) işbirliği yoluyla azim, bu tür projeler yoluyla teşvik edilir ve elde edilir.

 

Robotik Kodlama Eğitimi Hedefleri

 

 • Robot sisteminin programlanması ve çalıştırılması sırasında güvenlik önlemleri,
 • Kolye ve ark aracı programlama dilini öğretmek,
 • Yapısal programlama dili teknikleri ve düzenleme komutları,
 • Öğretim komutları ve menü yapısı,
 • Öğretme askısı ve operatör panelindeki operatör kontrolleri ve göstergeleri,
 • Öğretme askısı ve çeşitli hareket türleri kullanılarak robotun doğru konumlandırılması,
 • Düz çizgi, daireler ve dokuma esaslarını içeren kaynak program yapısı ve çalışması,
 • Doğru düzenleme prosedürleri ve programları komutları ve işlevleri.

 

Robotik Kodlama Eğitiminin Faydaları

 

 1. Yaratıcılık

Robotik kodlama, küçük çocuklara dijital teknoloji tüketmeleri için güç verir, aynı zamanda bu teknolojilerin yapımcıları olur. Sadece bir oyun oynamak yerine, kendileri bir oyun yaratabilirler.

 1. Hesaplamalı Düşünme

İlk öğrenenler kodlamayı öğrenerek, bilişsel becerileri geliştirmelerini ve mantıklı ve sıralı düşünce süreçlerini öğrenmelerini sağlayan hesaplamalı düşünmeyi de öğreneceklerdir. Bu şekilde kodlarını test edebilecek, hataları tespit edebilecek ve hızlı ve kolay bir şekilde çözebileceklerdir. Bu aynı zamanda diğer durumlara da uygulanabilir ve yaşamın her alanında öğrencilere yardımcı olacaktır.

 1. İşbirliği

Kodlama, çocuklar her ırktan, cinsiyetten ve geçmişten bağımsız olarak akranlarıyla birlikte çalışırken, teknolojiye ve proje çalışmalarına ortak bir ilgi duydukları için işbirliğini de teşvik eder. Öğrenciler diğer öğrencilerle işbirliği yapar ve öğrendiklerini öğretmenleri ve velileri ile paylaşırlar.

 1. İletişim

İletişim okul, iş ve yaşam boyunca gerekli olan önemli bir beceridir. Küçük çocuklar kodlamayı öğrendiklerinde teknoloji ile iletişim kurmayı öğrenirler. Bu onlara karmaşık fikirlerin nasıl parçalanacağını, düzenleneceğini ve paylaşılacağını öğretir.

 1. Kalıcılık

Karmaşık problemlerle başa çıkmak sinir bozucu olabileceğinden, kodlamayı öğrenmek genç öğrenciler için bir zorluktur. Kodlama yoluyla, erken öğrenenler, kalıcılık yoluyla eldeki görevi tamamlayabilirler.

 1. Anlama

Öğrenciler programlama bilgisiyle çevrelerindeki dünyayı daha iyi anlayabilirler. Günlük olarak kullanılan teknolojilerle etkileşim biçimlerini değiştirebilir ve bunları yeni olasılıklara tanıtabilir.

 1. Kariyer

Robotik kodlama, erken öğrenen bireylere arzuladıkları birçok kariyer yoluna götürebilecek bir anlayışa ve eğlenceye sahip oldukları için kariyer avantajları sağlar.

 1. Mantık

Robotların kodlanması için mantıksal düşünme gerektiğinden, öğrenciler istenen bir sonuç elde etmek için adım adım diziler oluşturabilirler. Bu şekilde, küçük çocuklar da problemleri tahmin ederek, test ederek ve kodlarını düzelterek problemlerden kaçınabilirler.

 1. Algoritmik Düşünme

Çocuklar, bu becerilerle birlikte, bir problemi çözmek için net adımlar tanımlayabilen algoritmik düşünmeyi de öğrenirler. Çocukların sorunları adım adım bir prosedür haline getirerek çözmelerini sağlar.

Özellikle çocuklar için tasarlanan robotik kodlama eğitimi En İyi Akademi, küçük çocukların kodla yaratıcı ve yaratıcı bir şekilde yaratma yolculuğuna başlaması için davetkar ve ilgi çekici bir platform sunuyor. En İyi Akademi’nin blok tabanlı kodlama dili, çocuklara robotun hareketleri, sesleri ve sensörleri üzerinde kontrol sağlar ve hayal güçlerini kodla ifade etmelerini gerçekleştirir. Burada bulunan çocuklar için ekransız kodlamada bir numaralı seçenektir – günümüzün gençliğini teknoloji ve robotik harikalarına tanıtmak için daha fazla ebeveyn ve okul tarafından güvenilmektedir.

 

Robotik Kodlama Eğitici  Eğitimini  Aldıktan Sonra Nerelerde Çalışabilirsiniz?

 • Bilişim Teknolojileri ve Teknoloji Tasarım derslerinin daha aktif bir şekilde eğitmenliğini yapabilir.
 • Eğitim sonunda Halk Eğitim Merkezlerinde kurs açabilir,
 • Özel okul anaokulu ve kreşler ile eğitim faaliyetleri sunan özel kurumlarda eğitmen olarak görev alabilirsiniz
 • Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan ilkokul ve ortaokulların ilgili alanlarında ders dışı eğitim verebilirsiniz.
 • Dilerseniz robotik kodlama ve yazılım eğitmenliği atölyenizi de açabilirsiniz.
 • Kendinize ait robotik kodlama ve yazılım eğitmenliği kursu da açabilirsiniz.
 • Tüm bunlara ek olarak belediyeler tarafından açılan sosyal etkinlik merkezlerinde robotik kodlama ve yazılım eğitmenliği öğreticisi olarak görev alabilirsiniz.

BAŞVURU

Varsa Mesajınız
1
Algoritma
2
Programlamaya Giriş
3
Scratch Bilgi
4
Scratch Anlatım Ve Uygulamaya Giriş
5
CodeOrg -1
6
CodeOrg -2
7
CodeOrg -3
8
CodeOrg -4
9
CodeOrg -5
10
CodeOrg -6
11
Arduino Genel Bilgi
12
Ardunio Uygulamalar-1
13
Ardunio Uygulamalar-2,
14
Ardunio Uygulamalar-3
15
Ardunio Uygulamalar-4
16
Ardunio Uygulamalar-5
17
Makey Makey ve Joy Kart
18
Makey Makey ve Joy Kart Uygulaması-1
19
Makey Makey ve Joy Kart Uygulaması-2
20
Makey Makey ve Joy Kart Uygulaması-3
21
Makey Makey ve Joy Kart Uygulaması-4
22
Arttırılmış Gerçeklik
23
Arttırılmış Gerçeklik
24
Tinkercad Sitesini Tanıyalım
25
Tinkercad ile Ledli Devre Uygulaması
26
Tinkercad ile Ledli Devre Uygulaması
27
Tinkercad ile Polis Lambası Uygulaması
28
Tinkercad ile potansiyometre kullanarak RGB led Uygulaması
29
Lego WEDO 2.0 Uygulamaları -1
30
Lego WEDO 2.0 Uygulamaları -2
31
Lego WEDO 2.0 Uygulamaları -3
32
Lego WEDO 2.0 Uygulamaları -4
33
Lego WEDO 2.0 Uygulamaları -5
34
Lego WEDO 2.0 Uygulamaları -6
35
Lego WEDO 2.0 Uygulamaları -7
36
Lego WEDO 2.0 Uygulamaları -8
37
Lego WEDO 2.0 Uygulamaları -9
Bilişim Teknolojileri ve Teknoloji Tasarım derslerinin daha aktif bir şekilde eğitmenliğini yapabilir. Eğitim sonunda Halk Eğitim Merkezlerinde kurs açabilir, Özel okul anaokulu ve kreşler ile eğitim faaliyetleri sunan özel kurumlarda eğitmen olarak görev alabilirsiniz Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan ilkokul ve ortaokulların ilgili alanlarında ders dışı eğitim verebilirsiniz. Dilerseniz robotik kodlama ve yazılım eğitmenliği atölyenizi de açabilirsiniz. Kendinize ait robotik kodlama ve yazılım eğitmenliği kursu da açabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak belediyeler tarafından açılan sosyal etkinlik merkezlerinde robotik kodlama ve yazılım eğitmenliği öğreticisi olarak görev alabilirsiniz.
Okul öncesi öğretmenleri, ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenleri bu eğitimden yararlanabilirler. Etüt merkezleri, satranç merkezleri ve zekâ oyunlarına ek olarak kodlama ile robotik üzerine çalışmak isteyenler de robotik kodlama eğitimi alabilirler. Çocukların tablet, cep telefonu ve bilgisayar ile geçirdikleri vaktin daha değerli olmasını isteyen ebeveynler de kendileri veya çocukları için bu eğitimi alabilirler. Fen Bilimleri, Matematik, Bilgisayar Öğretim Teknolojileri branşlarında ortaokul ve lise öğretmenleri ve bu alanlara ilgi duyan üniversite öğrencileri bu eğitime katılabilirler. Kayıt ve katılım için mezuniyet şartı bulunmamaktadır.

Başvuru için buraya tıklayınız.


İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin