Vücut Geliştirme ve Fitness Eğitmen Eğitimi

5.0
1 yorum

Vücut Geliştirme ve Fitness Eğitmen Eğitimi

 

Günümüzde ülkemizin gençliği daha odaklı ve hedefe yönelik hale geldi ve gerçekten tüm dünyayı değiştirebilecek bir güç olarak karşımıza çıkıyor. Biz, En İyi olarak, hareket edenlere bir fitness duygusu aşılamak, formda bir beden ve formda bir zihinle yeni zirvelere ulaşmalarına yardımcı olmak istiyoruz.

Fitness, sağlığımızı, genel refahımızı ifade eder ve fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığı içerir. Formda kalmak için kalori yakmaya yardımcı olur. Fitness, germe ve koşu ile ilgilidir. Başka bir deyişle fitness, fazla yağın alınması ve vücuda uyum sağlaması anlamına gelir. Vücut geliştirme hakkında konuşursak ise, vücut geliştirme tamamen görünüm ve kas büyümesi ile ilgilidir. Vücut geliştirme, bireysel kararlara göre fitness’ta önemli bir rol oynar ve ağırlıkların kaldırılması ve itilmesi ile ilgilidir. Ağırlık kaldırmak kas kütlesinin gelişmesine yardımcı olur.

Vücut geliştirme ve fitness eğitmen eğitimi konusunda ilk adımları atan bir acemi veya sonuçlarınızı optimize etmek için bir uzman olun, çok yönlü bir fitness eğitimi programı şarttır. Bu eğitimde öğrenecekleriniz şunlardır:

 • Başkalarının yağ kaybetmesine ve kas yapmasına yardımcı olun,
 • Müşterileri değerlendirin, form koruma ve güç seviyelerini belirleyin,
 • Bireysel egzersizler ve egzersiz programları oluşturun,
 • İnsan anatomisinin temellerini kavrayın,
 • En önemli egzersizler için doğru hareket formunu bilin,
 • Bir koçluk işi kurun ve büyütün (çevrimiçi veya yüz yüze),
 • Gereksinimleri karşılayın,
 • Başkalarını egzersiz yapmaya motive edin.

Vücut geliştirme ve fitness eğitmen eğitimi, başkalarının fitness hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için ihtiyacınız olan tüm araçları verecektir, kas yapmak, yağ kaybetmek veya sadece daha aktif bir yaşam yaşamak için bu eğitimden yararlanabilirsiniz. Çevrimiçi fitness koçluğu işinizi kurmak istiyorsanız, çevrimiçi ya da şahsen, öğrencilerinizle doğru bir şekilde nasıl çalışacağınız ve onların acı noktalarını anlama bilginizle donatmanız önemlidir.

Kondisyon antrenörü kursu hem kişisel hem de profesyonel yaşamınızı geliştirmek için tasarlanmıştır. Bu sadece profesyoneller için değil, aynı zamanda kendi fitness seviyelerini geliştirmek isteyen yeni başlayanlar için de geçerlidir. Kişisel bir fitness eğitmeni veya bir öğrenci olmak zorunda değilsiniz ve ihtiyacınız olan tek şey başlamak için fitness ile ilgilenmektir.

Bir Fitness Eğitmeni Olun, Müşterilerle Çalışın ve Fitness Koçluğu İşinizi Nasıl Büyüteceğinizi Öğrenin.

Vücut geliştirme ve fitness eğitmen eğitiminde adım adım bir fitness uzmanı olma sürecinden geçeceksiniz. İyi eğitim programlarının temelleri ve kendiniz veya müşterileriniz için kendinizinkini nasıl tasarlayacağınız hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.

Başkalarına koçluk yapmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri araştırmak ve toplamak çok zaman alır, bu yüzden bu eğitimde size iyi bir fitness egzersizinin üç temel direği hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğretmek için eksiksiz bir program sunulur:

 • Kuvvet antrenmanı (Spor salonu antrenmanı veya vücut ağırlığı antrenmanı),
 • Kardiyovasküler antrenman,
 • Esneklik (Sağlıklı eklemlerin gerilmesi ve korunması).

İşte Eğitimin İçindekiler:

 • İnsan Anatomisi,
 • Sinir Sistemi Açıklaması,
 • İskelet Sistemi,
 • Kas Sistemi,
 • Kardiyovasküler Sistem,
 • Farklı Kas Elyaf Tipleri,
 • Kaslar Nasıl Kasılır,
 • Kas Agonistleri ve Antagonistleri,
 • Müşteri Değerlendirmesi (Güç ve Zindelik Düzeylerini Belirleyin),
 • Müşteri Görüşmesi,
 • Uygunluk Değerlendirmesi,
 • Vücut Ağırlığı ve Kuvvet Antrenmanı,
 • Kas Geliştirme Formülü,
 • Yağ Kaybım Formülü,
 • Kas Büyümesi İçin En Önemli 4 Egzersiz,
 • Ağırlık Kaldırmadan Önce Nasıl Isınır,
 • Egzersiz Videoları (Uygun Formu Öğrenin),
 • Farklı Kardiyo Türleri,
 • Bir Egzersiz Sırasında Kalp Atış Hızı Nasıl Ölçülür,
 • Kilo Kaybı İçin Doğru Kardiyo,
 • En Yaygın Germe Hataları,
 • Statik ve Dinamik Gerdirme,
 • Örnek Germe Rutini.

Vücut Geliştirme ve Fitness Eğitmen Eğitimi İçin Kimler Uygundur?

 

 • Koçluk yapmak isteyen bireyler,
 • Fitness egzersizlerinin nasıl tasarlanacağını öğrenmek isteyen herkes,
 • Fitness işlerini büyütmek isteyen herkes.

Neden Vücut Geliştirme ve Fitness Eğitmeni Olmalısınız?

Günümüzde herkes hem sağlıklı olmak, hem de ideal kiloda olmak istiyor. Çağımızın yükselen trendi olan kişisel ve bir uzmanla birebir çalışılan sporlarda bir eğitmen olmak oldukça grafiği yüksek bir meslek tercihi olacaktır.

Sporun her alanında kendilerine iş bulabilen Vücut Geliştirme ve Fitness Eğitmenleri, bireylerin sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerine ve spor yapmalarına katkıda bulunmaktadırlar. Birçok spor merkezi, kulüpte rahatlıkla iş bulabilen eğitmenler, özel ders verebilmekte, kendi merkezlerini açabilmektedirler.

Vücut Geliştirme ve Fitness Eğitimi Size Ne Kazandıracak?

Hem sporcular hem de eğitimciler için geliştirilen bu uzaktan eğitim programı sayesinde uluslararası düzeyde geçerliliği olan ICCW sertifikasına sahip olacaksınız. Bu sayede işinizi sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada yapabilirsiniz.

Bu online eğitim sayesinde eğitmeninize sorular sorabilir, aklınıza takılan her şeyin cevabını öğrenebilir, en yeni trendler, vücut geliştirme ve fitness alanındaki tüm gelişmelerden haberdar olursunuz.

Vücut Geliştirme ve Fitness sertifikası eğitimi sayesinde spora ve sportif aktivitelere bakış açınız tamamen değişir ve bu alanda donanım sahibi olursunuz. Bu eğitim sonunda kariyerinizde ilerleme kaydeder, kolaylıkla ilgili alanlarda çalışabilirsiniz.

Spor salonları başta olmak üzere branş sporları için açılan profesyonel ya da amatör kulüplerde, ayrıca spor faaliyetleri içeren tüm mecralarda çalışabilirsiniz.

Vücut Geliştirme ve Fitness Eğitmenliği Eğitimi Alabilmek İçin Hangi Okullardan Mezun Olmak Gerekir?

Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bölümleri, Spor Bilimleri Fakülteleri’nden mezunları ve bu alana ilgi duyan kendisini geliştirmek isteyen en az lise mezunu herkes katılabilir.

Online Eğitim Hakkında Genel Bilgiler:

Eğitim süresi 2 aydır.

Canlı yayınlar 2 haftada bir gerçekleşir.

PDF formatında dokümanlar ve videolar eğitim materyalleridir.

Süpervizyon 2 ayın sonunda bir hafta sonu yapılır.  2 gün boyunca 16 saat sürer.

Sınav online test olarak gerçekleşir. Başarılı olamayan kursiyerler 2 kez daha sınava girebilir.

Uzaktan eğitimin ardından yapılan sınavda başarılı olan kursiyerler Uluslararası Akrediteli ICCW onaylı Vücut Geliştirme  ve Fitness Eğitmenliği sertifikasını almaya hak kazanırlar.

BAŞVURU

Varsa Mesajınız

1
İnsan vücudu, yapısı, fonksiyonları ve psikolojisi
2
Çalıştırılacak kimsenin istediği amaca en uygun ve en güvenli egzersiz programını hazırlamak
3
Kişilerin fitness düzeyini tespit etmek
4
Kişiye en uygun egzersiz programını hazırlamak
5
Kişiyi yapacağı çalışma hakkında bilgilendirmek
6
Fitness aletlerinin kullanılması
7
Isınma hareketleri
8
Fitness yapan kişiye süreç boyunca eşlik etmek
9
Çalışma sırasında kişinin yaptığı yanlış hareketleri düzeltmek
10
Kişiyi motive etmek, cesaretlendirmek
11
Oluşabilecek sakatlıklarda ilk müdahaleyi yapmak
12
Kişinin kaydettiği gelişmeye göre yeni programlar hazırlamak, uygulanışını göstermek
13
Fitness alanında kullanılan tüm malzemelerle ilgili bilgi sahibi olmak ve bunlarla ilgili kişilere bilgi verip onları yönlendirmek
14
Vücut Geliştirme ve Fitness alanında son gelişmeler, trendler
Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bölümleri, Spor Bilimleri Fakülteleri’nden mezunları ve bu alana ilgi duyan kendisini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.
em sporcular hem de eğitimciler için geliştirilen bu uzaktan eğitim programı sayesinde uluslararası düzeyde geçerliliği olan ICCW sertifikasına sahip olacaksınız. Bu sayede işinizi sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada yapabilirsiniz. Bu online eğitim sayesinde eğitmeninize sorular sorabilir, aklınıza takılan her şeyin cevabını öğrenebilir, en yeni trendler, vücut geliştirme ve fitness alanındaki tüm gelişmelerden haberdar olursunuz. Vücut Geliştirme ve Fitness sertifikası eğitimi sayesinde spora ve sportif aktivitelere bakış açınız tamamen değişir ve bu alanda donanım sahibi olursunuz. Bu eğitim sonunda kariyerinizde ilerleme kaydeder, kolaylıkla ilgili alanlarda çalışabilirsiniz. Spor salonları başta olmak üzere branş sporları için açılan profesyonel ya da amatör kulüplerde, ayrıca spor faaliyetleri içeren tüm mecralarda çalışabilirsiniz.
Günümüzde herkes hem sağlıklı olmak, hem de ideal kiloda olmak istiyor. Çağımızın yükselen trendi olan kişisel ve bir uzmanla birebir çalışılan sporlarda bir eğitmen olmak oldukça grafiği yüksek bir meslek tercihi olacaktır. Sporun her alanında kendilerine iş bulabilen Vücut Geliştirme ve Fitness Eğitmenleri, bireylerin sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerine ve spor yapmalarına katkıda bulunmaktadırlar. Birçok spor merkezi, kulüpte rahatlıkla iş bulabilen eğitmenler, özel ders verebilmekte, kendi merkezlerini açabilmektedirler.
Birbirlerini bütünleyen iki kavram olmak üzere vücut geliştirme ve fitness, kişinin vücudunun kompozisyon halinde büyütülüp daha büyük hacimlere ulaşmasını ve hareket edebilme kapasitesini arttırmaya yönelik iki kavramdır. Bu eğitmenlik eğitimini alanlar atletik performans, sürat, kuvvet ve dayanıklılık gibi vücudu daha foksiyonel ve performansa yönelik olarak kullanabilmelerinin yanı sıra bu alanlarda eğitim verebilecek yeterliliği de kazanırlar.
Günümüzde herkes hem sağlıklı olmak, hem de ideal kiloda olmak istiyor. Çağımızın yükselen trendi olan kişisel ve bir uzmanla birebir çalışılan sporlarda bir eğitmen olmak oldukça grafiği yüksek bir meslek tercihi olacaktır. Sporun her alanında kendilerine iş bulabilen Vücut Geliştirme ve Fitness Eğitmenleri, bireylerin sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerine ve spor yapmalarına katkıda bulunmaktadırlar. Birçok spor merkezi, kulüpte rahatlıkla iş bulabilen eğitmenler, özel ders verebilmekte, kendi merkezlerini açabilmektedirler.

Başvuru için buraya tıklayınız.


5.0
5 5 üzerinden
1 Yıldız

Detaylı Oylama

Yıldız 5
1
Yıldız 4
0
Yıldız 3
0
Yıldız 2
0
Yıldız 1
0

{{ review.user }}

{{ review.time }}
 

Daha fazla göster
Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin