Vücut Geliştirme ve Fitness Eğitmenliği Eğitimi | En İyi Akademi

Vücut Geliştirme ve Fitness Eğitmenliği Eğitimi

Vücut Geliştirme, (İngilizce’de Body Building) ağırlık kaldırma, kalori alımı ve diğer uygulamaların bir araya getirilmesiyle kasların geliştirilmesidir.  Fitness sağlıklı olmak, formda olmak anlamlarını içerir. Bundan dolayı, sağlık ve zinde olmak adına yapılacak olan çok çeşitli spor dallarını, bünyesinde barındırır. Spor dilinde, vücut geliştirme sporunu tanımlayacak olursak, aletli veya aletsiz olarak yapılan, insan vücudunda bulunan kasların tümünün ya da bir kısmının çalıştırılmasına yönelik çalışmalardır diyebiliriz. Fiziksel olarak, vücudun güçlendirilmesi mantığına dayanan bu spor çeşidi, kişilerin tercihlerine göre farklı mekanlarda ve farklı yöntemlerle uygulanabilir. Birbirlerini bütünleyen iki kavram olmak üzere vücut geliştirme ve fitness, kişinin vücudunun kompozisyon halinde büyütülüp daha büyük hacimlere ulaşmasını ve hareket edebilme kapasitesini arttırmaya yönelik iki kavramdır.

Eğitimin Amacı ;

Bu eğitim sonunda yaşam standartlarınızı yükseltecek, sağlıklı ve kalite bir hayat sürdüreceksiniz. Katılımcılar ,Atletik performans, sürat, kuvvet ve dayanıklılık gibi vücudu daha foksiyonel ve performansa yönelik olarak kullanabilmelerinin yanı sıra bu alanlarda eğitim verebilecek yeterliliği de kazanırlar. Hem sporcular hem de eğitimciler için geliştirilen bu uzaktan eğitim programı sayesinde katılımcılara bu branşta gerekli tüm mesleki bilgi ve becerilerin aktarılması hedeflenmektedir. Günümüzde her geçen gün popülaritesini arttıran bir alanda hem kendinizi geliştirecek hem de bu alanda profesyonel olarak çalışmak istiyorsanız, bu eğitimi tamamlayarak  istikrarlı bir adım atmış olacaksınız.

Eğitim İçeriği ve Süreci ;

 • Vücut Geliştirme ve Fitness’a giriş ,
 • Vücut Geliştirme ve Fitness arasındaki farklar ,
 • Anatomi , fizyoloji, insan vücudu ve psikolojisi ,
 • Kişilerin fitness düzeyini tespit etmek,
 • Antrenman Bilgisi , Isınma Hareketleri ,
 • Çalıştırılacak kişinin istediği amaca en uygun ve en güvenli egzersiz programını hazırlamak
 • Kişiye özel beslenme ve antrenman programının hazırlanması
 • Fitness alanında kullanılan aletler ve kişinin yaptığı yanlış hareketleri tespit ederek doğru yönlendirebilmek
 • Kişinin kaydettiği gelişmeye göre yeni programlar hazırlamak
 • Antrenman Çeşitleri ve Uygulamaları
 • Göğüs Egzersizleri
  Omuz Egzersizleri
  Sırt Egzersizleri
  Kol Egzersizleri
  Bacak Egzersizleri
  Karın Egzersizleri
 • Crossfit
 • Sağlıklı Beslenme (Egzersiz Öncesi ve Sonrası Beslenme Kuralları )
  Kalori
  Yağlar
  Protein
  Karbonhidratlar
 • Fitness Eğitmeninin Özellikleri
 • Fitness Çantası
 • Doğru Bilinen Yanlışlar
 • Uygulamalar
 • Ölçme ve Değerlendirme

Eğitim 2 ay uzaktan eğitim ile tamamlayacağınız bir eğitimdir. 4K çevrimdışı ders videoları ve eğitim dokümanları üzerinden eğitimi interaktif olarak tamamlayabilirsiniz. Eğitim içeriklerine ömür boyu erişim söz konusudur. Eğitim sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olan katılımcılar E-devlette sorgulanabilen  üniversite onaylı ve uluslararası akredite ICC-WORLD onaylı Vücut Geliştirme ve Fitness Eğitmenliği Eğitimi  sertifikalarını almaya hak kazanacaktır.

Siz de alanında donanımlı ve tercih edilen bir Fitness Eğitmeni olmak için , ilk adımı En İyi Akademi’de atın!

               HEMEN BAŞVUR 

Varsa Mesajınız

Vücut Geliştirme ve Fitness\'a Giriş

Vücut Geliştirme ve Fitness arasındaki farklar

Anatomi

fizyoloji

insan vücudu ve psikolojisi

Kişilerin fitness düzeyini tespit etmek

Antrenman Bilgisi

Isınma Hareketleri

Çalıştırılacak kişinin istediği amaca en uygun ve en güvenli egzersiz programını hazırlamak

Kişiye özel beslenme ve antrenman programının hazırlanması Fitness alanında kullanılan aletler ve kişinin yaptığı yanlış hareketleri tespit ederek doğru yönlendirebilmek 

Kişinin kaydettiği gelişmeye göre yeni programlar hazırlamak

Antrenman Çeşitleri ve Uygulamaları  Göğüs Egzersizleri Omuz Egzersizleri Sırt Egzersizleri Kol Egzersizleri Bacak Egzersizleri Karın Egzersizleri

Fitness Eğitmeninin Özellikleri  Fitness Çantası 

Supplementler

Crossfit  Sağlıklı Beslenme (Egzersiz Öncesi ve Sonrası Beslenme Kuralları ) Kalori Yağlar Protein Karbonhidratlar

Spor sizin için bir yaşam tarzı ise, insanları doğru yönlendirmek sizi mutlu ediyorsa ve bunu bir meslek olarak yapmak istiyorsanız ilk adımı bu eğitimi tamamlayıp sertifika alarak atmanızı tavsiye ediyoruz. Spor Merkezlerinde, Fitness ve Welness Salonlarında, insanların sağlıklı bir yaşam için spor ve egzersiz yapabilmeleri amacıyla kurulmuş her türlü merkezin yanı sıra özel ve bireysel olarak çalışabileceksiniz.

En İyi Akademi'den alacağınız eğitimler sonucunda verilecek olan sertifikalar , sınav sonucunda verilmektedir. Sınavlarımız online ve test formatında yapılmaktadır. 5 Kez sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. Başarı puanı 100 Üzerinden 50 puandır. Sertifikalar tüm dünyada geçerlidir. Sertifikalarınızı isteğe bağlı olarak üniversite onaylı E-devlette kayıtlı olarak veya ICCW onaylı uluslararası geçerli olarak alabilirsiniz. Kamuda , özel sektörde ve yurt dışında kullanabileceğiniz sertifikalar kariyerinizde yükselmenize ve iş bulma sürecinizi hızlandırmanıza katkıda bulunacaktır.


İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin